בחר שפה : ENGLISH | עברית

כרמי חסד

חסדים המכבדים את הנזקק

עמותת החסד כרמי חסד זוהי עמותה שכל עניינה הוא גמילות חסדים עם הזולת ועזרה לזולת. נהוג לשמוע על עמותות חסד המציעות מזון או גמ"ח כספי, אך מגוון תחומי העזרה של עמותת חסד רחב בהרבה.

עמותות חסד מוכרות יותר בעולם החרדי והדתי , ואילו בעולם החילוני ניתן להם שם אחר כדוגמת "פרויקט שיתוף" או "שיתוף חפצים”, אך לא משנה מה הוא השם, עמותות חסד גומלות חסדים עם הזולת ומאפשרות מתן תרומות למי שצריך באמת.

אפיקי הפעילות של עמותת חסד
גמילות החסדים המוכרת ביותר היא תרומה עבור סלי מזון. אין ספק שבמציאות של ימינו, כאשר שכר המינימום נמוך כל כך, אין בו די להניח אוכל על שולחנה של משפחה. התפקיד הראשון של עמותת חסד הוא לדאוג לצורך הבסיסי ביותר של כל אדם- האוכל. עמותת החסד אוספת מוצרי מזון סגורים או רוכשת מוצרי מזון, מכינה סלי מזון ובעזרת מערך המתנדבים, מניחה את סלי המזון בפתח בתי משפחות הנזקקים. ישנן עמותות חסד המשאירות בתיבות הדואר תווים לחנויות מזון ובכך מאפשרות למשפחה לבחור את מוצרי המזון בעצמה.

חוץ ממזון, עמותת כרמי חסד מרכזת ואוספת בגדים. כל הבגדים נתרמים על ידי אנשים אחרים- מבגדים חדשים ובגדים שכמעט ולא נלבשו ועד בגדים משומשים. העמותה דואגת למיין את הבגדים ולתרום רק את הבגדים שמצבם יכבד את מקבליהם, לעולם אין תורמים בגדים קרועים או כלי בית מלאי כתמים, משום שהדבר מבייש ביותר.
עמותת חסד מפעילה לרוב חנות בגדים בעלות סמלית, בה נמכרים הבגדים שבאיכות טובה, או מכינה סלי בגדים בהתאם לצורכי המשפחה והבקשות שהועברו מאת המשפחות אל העמותה.

עמותת חסד גם מרכזת ציוד חשמלי ורהיטים. אחת המשפחות הנזקקות פונה לעמותת החסד ומבקשת רהיט כזה או אחר, או מוצר חשמלי מסוים, והעמותה מפרסמת כי דרוש לה אותו רהיט יד שנייה או רוכשת מתוך כספי התרומות את הפריט או שמספקת אותו מתוך מחסני המלאי.

רוב תפקידי עמותות החסד מאוישים על ידי מתנדבים. המתנדבים של עמותת כרמי חסד, מכינים את סלי המזון ודואגים להנחתם בפתח הבתים, כמו כן, המתנדבים דואגים לשנע את הציוד החשמלי ממקום למקום או את הרהיטים. ישנם מספר תפקידים ראשיים בעמותת החסד שהם בתשלום, אך הדבר משתנה מעמותת חסד אחת למשנה.

אם ברצונך לקחת חלק במפעל החשוב של עמותת החסד כרמי חסד, צור קשר עוד היום. תוכל לתרום בגדים ,רהיטים וציוד חשמלי, או סכום כספי - לפי יכולתך ורצונך.

כל תרומה לעמותה מוכרת למס הכנסה סעיף 46 כרמי חסד ע"ר 580431138
Support Karmey Chesed        Copyright © 2015 . KARMEY CHESED
Website Developed by awebforyou.com